Organizacja pogrzebu: jak długo trwa?

Written by

Nie wiesz, ile to może potrwać w praktyce? Sporo osób zastanawia się nad tym właśnie zagadnieniem. Okazuje się, że tradycja, a rzeczywistość mocno różnią się od siebie.

Jeśli chodzi o tradycję, to w przypadku pogrzebów katolickich (a są one cały czas zdecydowanie najczęściej wybierane w Polsce) przyjmuje się, że pochówek powinien odbyć się w ciągu trzech dni od śmierci danej osoby. Tyle teoria. W praktyce wygląda to zaś zdecydowanie inaczej. Chociażby dlatego, że na terenie Warszawy pogrzeby nie odbywają się w weekendy (czyli zarówno w soboty, jak i w niedziele). A przez to znacząco zmniejsza się liczba wolnych terminów. Przez to jest ich mniej i trzeba dłużej poczekać. Jak długo? Przyjmuje się, że około jeden tydzień od momentu takiego smutnego wydarzenia, jakim jest śmierć bliskiej osoby. Oczywiście, każdy przypadek należy traktować indywidualnie. Czasami akurat będzie wolny termin i wtedy pogrzeb odbędzie się stosunkowo szybko. Tak, jak nakazuje to tradycja. W praktyce wygląda to jednak często zdecydowanie inaczej. Trzeba zatem mocno uzbroić się w cierpliwość.

Co ma jeszcze znaczenie w ramach tego właśnie konkretnego zagadnienia? Trzeba mieć na uwadze czynnik, że liczy się również terminarz zarządcy na konkretnym cmentarzu. Niestety, nawet w tym przypadku obowiązują kolejki. Nie można zatem wepchnąć się na siłę przed innych.

Dlatego właśnie trzeba sobie założyć, że organizacja potrwa około jednego tygodnia. Nie da się ukryć, że zakład pogrzebowy Kalla zdaje sobie sprawę, że dla wielu osób jest to bardzo długi okres. Pewnych aspektów nie da się jednak przeskoczyć. Chociażby tego, że na terenie Warszawy nie odbywają się pogrzeby w czasie weekendów. A to powoduje, że liczba wolnych terminów znacząca się zmniejsza. W końcu mamy tutaj tylko pięć wolnych dni na te ceremonie, a nie sześć. Co ma jeszcze znaczenie? Na pewno charakter danej uroczystości. Jedni decydują się na skromne ceremonie. Inni na bardziej złożone. W tym drugim przypadku trzeba będzie ze wszystkim dłużej poczekać. Jeśli zatem komuś zależy na szybszym pogrzebie, to powinien zastanowić się nad takimi właśnie dodatkowymi kwestiami.

Im większe miasto, tym dłużej trzeba poczekać na to, aby uporać się ze wszystkimi formalnościami. Z czego się to jednak bierze w praktyce? Właśnie z napiętego grafika na cmentarzach itp. Trzeba być zatem przygotowanym na to, że wszystko zajmie nawet około dziesięć dni. Chcesz poznać więcej faktów na ten konkretny temat? W takim razie warto wejść na stronę internetową i przeczytać znajdujący się tam artykuł (https://kalla.warszawa.pl/ile-trwa-organizacja-pogrzebu/). Na szczęście zakład pogrzebowy Kalla jest na to wszystko przygotowany w praktyce. Ten podmiot posiada doświadczenie i dobre opinie. Należy dodać, że Kalla ma też własną chłodnię, gdzie zmarli mogą oczekiwać na swoje ostatnie drogi. Oczywiście, w odpowiednich warunkach itp. W związku z tym nie ma konieczności naciskać na to, aby pogrzeb odbył się stosunkowo szybko. Oczywiście, klienci mogą przedstawić swoje oczekiwania w tym względzie. A zakład pogrzebowy Kalla zrobi wszystko, aby je spełnić.

Article Categories:
Biznes

Comments are closed.