Obóz nad jeziorem jako pomysł na najlepsze wakacje

Written by

Rodzice tygodniami przeglądają oferty wyjazdó dla dzieci i zastanawiają się, co wybrać, gdzie będzie najwięcej atrakcji, najbezpieczniej? Jaki temat obozu i jaka lokalizacja? Której firmy wyjazd i na jak długo? Te i wiele innych rozterek mają rodzice.

Wybierając wyjazd dla dziecka, musimy wiedzieć, że w górach czy w środku lasu możliwości atrakcji mogą być ograniczone. Dzieci z reguły najbardziej lubią wodę i plażę, więc warto rozważyć zakup obozu nad jeziorem lub nad morzem. Z tych dwóch lokalizacji jeziora wydają się “spokojniejszą” opcją, ale nic bardziej mylnego!

Być może w nadmorskich miejscowościach jest dużo sklepików, szumu i gwaru, jednak morska plaża musi tam obozowiczom wystarczyć. Natomiast obóz nad jeziorem oprócz plażowania i kąpieli może mieć mnóstwo dodatkowych atrakcji związanych z wodą i w pełni bezpiecznych.

Co więc oferuje obóz nad jeziorem? Przede wszystkim jest tu możliwość uprawiania licznych i ciekawych sportów wodnych: nurkowania, żeglarstwa, kajakarstwa, pływania, skimbordu czy nart wodnych. Organizatorzy obozu nad jeziorm często zdobywaja dla dzieci dodatkowe atrakcje, jak wodne maty, makarony, kosze do wodnej koszykówki, wielkie kule waterball, deski do skomboardu, windsurfingu czy deski SUP. Oprócz zwykłych kajaków dzieci mogą pływać łodziami wikingów, łodkami, jachtami, canoe, supami, skuterem wodnym, motorówką, rowerkami wodnymi i turystycznymi stateczkami. Oczywiście obóz nad jeziorem to często także jazda na bananie lub kole za motorówką, a także sporty związane z wyciągiem do nart wodnych. Atrakcji wodnych jest więc co nie miara – obóz nad jeziorem wydaje się byc najlepszym pomysłem na wakacje, a miejsce to nieporównywalnie lepsze od gór, lasów czy morza.

A co dzieci będą robić na lądzie? Na obozie nad jeziorem oprócz tych typowo wodnych atrakcji są też inne, na lądzie, a jest ich naprawdę mnóstwo. Jest ich tak wiele, że zwykle dzieci muszą przy zapisie już wybrać określony profil obozu, bo wszytskiego nie zdążyliby spróbować podczas turnusu. Tak więc młodzież wybiera przy zapisie, czy zajęcia uzupełniające mają być bardziej sportowe, czy bardziej artystyczne, a może o określonym temacie jak aktorstwo, wojskowość czy kultura Japonii.

Tematyk obozów są dosłownie setki, od tenisowych, poprzez wędrowne, aż do weterynaryjnych czy komputerowych. Spectrum tematów jest olbrzymie i każde dziecko znajdzie tu coś dla siebie.

Obóz nad jeziorem ma zwykle określony temat, ma też zajęcia wodno – rekreacyjne, a także wycieczki. Wieczorami młodzież spędza zaś czas na filmach, grach zespołowych, dyskotekach w ośrodku czy ogniskach z gitarą.

Zapisać się na obóz nad jeziorem jest stosunkowo łatwo, bo takich ofert jest naprawdę dużo. Najlepiej zapisywać się już zimą i wczesną wiosną – wtedy są wszędzie jeszcze miejsca. W kwietniu jest moment gdy znikają szybko miejsca na najlepsze obozy nad jeziorem. Warto więć jak najszybciej pomyśleć o rezerwacji. Nie trzeba od razu płacić całości kwoty za wyjazd – zwykle płaci się małą zaliczkę, a 3-4 tygodnie przed wyjazdem resztę kwoty. Doadatkowo płatne są zwykle dojazdy, można też zawieść dziecko na kolonię we własnym zakresie. Obozy nad jeziorem są opcją często wybieraną przez rodziców, są chętnie kupowane ze względu na różnorodność tematyk i atrakcji. Można wybrać ofertę spośród różnych zakresów wiekowych, różnych miejscowości i lokalizacji, a także spośród różnych tematów.

Warto wykupić dla dziecka obóz nad jeziorem, gdyż bez względu na pogodę na pewno będzie tam wiele wszechstronnych i ciekawych zajęć. Wyjazd trwa zwykle jedenaście dni, w tym czasie są wycieczki autokarowe, wędrówki, gry terenowe, rejsy, plażowanie, korzystanie z jeziora na różne sposoby i warsztaty tematyczne. Obóz nad jeziorem obecnie jest najczęściej wybieraną opcją na wakacje dla dzieci.

Article Categories:
Turystyka

Comments are closed.